Объявление Продам универсала Land Rover Defender с аукциона продано и не участвует в поиске!
1/10
Land Rover
Defender
универсал
2003
2003-09-26
125 800 км
650 кг
1 900 кг
2 550 кг
Швеция Gothenburg6617 км от вас
7215101
2024-09-03 17:26
2024-09-08 19:41
Длина - 3,9 м, ширина - 1,79 м
Кузов
Фаркоп:
122 л.с. (90 кВт)
дизель
Полный привод:
2025-10-31
зеленый
ABS-lampa lyser
Stenskott vindruta utanför synfält. Flertal rostangrepp, lackskador, bucklor, stenskott, dörruppslag och repor.
Dålig lukt i bilen. Invändigt fåtal repor, fläckar och märken.
NUMBER_OF_PREVIOUS_OWNERS: 5
REGISTRATION_PLATE: UJZ300
MODEL_YEAR: 2003
MANUFACTURE_MONTH: jaanuar 2003
ODOMETER_READING: 125 800 km
INITIAL_TRAFFIC_DATE: 2003-09-26
SERVICE_BOOK: Service utförd vid följande mil: 1338, 2280, 4976, 7409, 11891 senast 2022-09-10
SERVICE_BOOK_TYPE: EXISTS
NUMBER_OF_SEATS: 6
NUMBER_OF_KEYS: 2
EXTERIOR_COLOR: Green
FINISH_TYPE: Metallic
TEXTILE: Textil
MANUFACTURER_WARRANTY: Not examined
COLLISION_WARRANTY: Not examined
TAX_FEE: 7939 SEK
CHASSIS_NUMBER: SALLDVB583A652460
ENGINE_EFFECT_DIESEL: 122 hp (90 kW)
MAX_PAYLOAD: 650 kg
MAX_PULL_WEIGHT_B: 950 kg
CONSUMPTION_DIESEL: 10,0 l/100 km
CO2_DIESEL: 282 g/km
INSPECTION_VALID_TO_DATE: 2025-10-31
CURB_WEIGHT: 1 900 kg
TAX_WEIGHT: 1 900 kg
MAX_TRAILER_WEIGHT: 3 500 kg
TOTAL_WEIGHT: 2 550 kg
SOLD_IN_SWEDEN: YES
EXPORTABLE: YES
DEDUCTIBLE_VAT: NO
90 2.5 TD5 CSW/SW
2003
Xenon-ljus